Od ekshibicjonistki..., WOŚP i inne biżu-akcje

Atak Klonów ;)

Jak wiele osób, na pewno słyszeliście już o udanej ewakuacji zagrożonego powodzią krakowskiego schroniska przy ul. Rybnej. W kilka godzin udało się znaleźć domy tymczasowe dla ponad 700 zwierzaków.

Klony - psy do adopcji

Dzięki pomocy forumowiczów z Dogomanii, pod naszą opiekę trafiły dwa psy – przywiezione nieco przestraszone, ale ufne w ludzką dobroć. W pośpiechu nie dowiedzieliśmy się nawet jak się wabią, wiemy natomiast, że nazywają je Klonami – wyglądają jak rodzeństwo z terierem wśród baaaaaaardzo dalekich przodków 😉 My nazwaliśmy je „roboczo” Owieczkiem, względnie Owcem (to ten puchaty po prawej) i Liskiem (przystojniak po lewej). Nie mogą zostać nas na stałe (nieszczególnie polubiła je nasza dobermanka kanapowa, a koty jeżą się na ich widok), ale nie wyobrażamy sobie, aby mogły trafić z powrotem do smutnego schroniska. Dlatego szukamy im domu – niech choć tyle dobrego wyniknie z tegorocznej powodzi…

Psiaki są ze sobą bardzo związane i wszędzie chodzą razem, zupełnie jakby je sklejono bokami 🙂 Gdy wchodzimy do ich pokoju udają, że wcale przed chwilą nie leżały na fotelu i skaczą koło nas jak piłeczki ping-pongowe 🙂 Są bardzo grzeczne podczas spacerów i dobrze chodzi im się na wspólnej smyczy. Oba są radosne i ciekawskie, choć Owieczek zdecydowanie bardziej energiczny i ruchliwy 🙂 Oba uwielbiają głaskanie i patrzą smutno, gdy chce się je zostawić same. Widać, że uwielbiają towarzystwo człowieka i zupełnie nie wiedzą, co to agresja. Są zaszczepione i odrobaczone, a że technika idzie do przodu – mają także chipy.

Niewiele jeszcze o sobie wiemy, ale jesteśmy pewni, że (razem lub osobno) Klony uszczęśliwiłyby swojego właściciela. Wszystkie nowe wiadomości o Klonach – dane ze schroniska i informacje od weterynarza – będziemy na bieżąco umieszczać na Klonowej Stronie Internetowej 🙂

Jeśli chcesz przygarnąć Klony (jednego lub spółkę) lub chciałbyś nam pomóc w znalezieniu im domu, napisz do nas na marisella@marisella.pl lub zadzwoń pod numer 601 267 567.

Możesz nam także pomóc przekazując link do Klonowej Strony i mówiąc znajomym o dwóch świetnych psiakach, które szukają swojego człowieka.

Z góry bardzo dziękują:

Owiec:

Owiec - pies do adopcji

i Lisio:

Lisek - pies do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *