Ślubny komplet biżuterii z granatami
|

Ślubny komplet z granatami

… czyli kolejny projekt ślubny zrealizowany na specjalne życzenie 🙂

Ślubny komplet biżuterii z granatami

Tym razem zwróciła się do mnie Pani Małgorzata, która kompletowała dodatki do ślubnego stroju własnego oraz Pana Młodego. Zainspirowana kompletem Classy Coral, pomyślała o kolczykach dla siebie, które nawiązywałyby do spinek mankietowych ukochanego, tyle że kolorystyka odpowiadała jej raczej bordowa, niż w czerwieniach. Pestka.

Ale nie Swarovskie ani inne kryształy…

No, to już gorzej. Bo w bordo, i to jeszcze bordo niefasetowanym (żeby jak kryształ nie wyglądało :))  szału w wyborze mineralnym nie ma, zwłaszcza jeśli chce się dobrać coś i na kolczyki, i w wielkościach spinkowych, a na koniec ma to jeszcze ceną z nóg nie zwalać (rubiny zatem odpadają, oh well… ;))

Stanęło na granatach i bardzo mnie to ucieszyło – lubię granaty od zawsze 🙂 Jeszcze jako dziecko łaziłam na giełdy minerałów i skupowałam naszyjniki z drobnych jego ziarenek, wydając na nie ostatnie zakórniaki i oczywiście potężnie przepłacając 🙂

Jak mają wyglądać mankietówki było wiadomo niemal od początku – Pani Małgorzacie podobała się klasyczna forma spinek Andys, takie więc, tylko z granatem, poczyniłam.

Ślubne spinki do mankietów z granatamiZ kolczykami już tak łatwo nie było. Z jednej strony chodził mi po głowie pomysł “bałwanków”, które prostym kształtem i rancikiem wokół kamieni nawiązywałyby do spinek…

Wstępny projekt kolczyków ślubnych z granatami

…a z drugiej kusiła (i mnie, i Panią Małgosię) wizja kolczyków nawiązujących formą do haftów na sukni ślubnej, której zdjęcie dostałam mailem:

Suknia ślubna Julia Rosa - inspiracja
Wyniuchałam na własną rękę, że suknia (i zdjęcie) pochodzą z kolekcji Julia Rosa: juliarosa.pl 🙂

Pomyślałam, że zrobię zatem jedne i drugie, a Pani Małgosia wybierze sobie te, które będą się jej podobać bardziej 🙂 I zgadnijcie, którą parę przygarnęła?

Kolczyki ślubne ze srebra z granatami

Kolczyki ślubne ze srebra z granatami

Kolczyki ślubne ze srebra z granatamiŚlubne kolczyki kwiaty ze srebra z granatamiŚlubne kolczyki kwiaty ze srebra z granatami

Ślubne kolczyki ze srebra z granatami

Obie! 🙂

Choć ciekawa jestem którą ostatecznie założy w tym wielkim dniu 🙂

mplet biżuterii z granatami

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *